Hej på er! Har ni haft en bra start på 2017? Satt några mål för det nya året kanske?
Jag själv har i år bestämt mig för att inte sätta några vidare mål som jag vet ändå inte kommer uppnås helt helhjärtat. Det gjorde jag inte heller för 2016, faktiskt. Vill man börja träna, komma i form, äta nyttigare eller vad som helst, måste det väl ändå inte krävas ett nytt år för det? Börja direkt istället!
Däremot ska jag fokusera på följande i år:
* Säga nej det till jag faktiskt inte vill. Finns INGEN som i slutändan tackar mig för att jag gör saker och ting som jag inte vill göra.
* Få ordning på sadlar till Cassi så att vi kan komma igång på riktigt och börja träna för en tränare. Verkligen komma igång med vår resa.
* Må bra, plocka bort det som får mig att inte må bra. Och inte lägga tid på onödiga saker.
-✨-
Vad jag skulle vilja göra 2017:
* Skaffa mig en till tatuering.
* Lite skräckblandad förtjusning, men kanske flytta hemifrån. Hade varit kul och framförallt nyttigt att iallafall få prova. Ha något helt eget, inreda kök som vardagsrum precis som jag vill ha det. Äta mat på mina egna tallrikar med mina egna bestick. Ja ni hör ju!
Jag har dock inte bråttom. Det får komma när det kommer helt enkelt.